Načítáme stránku

O nás

“Dance is the hidden language of the soul.”

~ Martha Graham ~

Kdo jsme

Taneční skupina Roots Company vznikla na podzim roku 2006, kdy jsme začali objevovat krásy hip hopové kultury a věnovat se street dance na plno. Byli jsme první ostravskou taneční skupinou, která se věnovala jen stylům street dance. Začalo to hip hopem a postupně jsme objevovali ostatní taneční styly, jako jsou house dance, funky styly (poppin a lockin), dancehall a další.

Od doby našeho založení se ve skupině vystřídalo již několik generací tanečníků na všech možných tanečních úrovních. Chceme dát prostor jak těm, kteří mají tanec jen jako hobby, tak těm, kteří chtějí do krásy street dance proniknout hlouběji. Vyučujeme již děti od 6 let, přes juniory, mládež a dospělé. U nás opravdu může tančit každý.

Nejlepší tanečníci se účastní tanečních soutěží formací a reprezentují na vystoupeních a projektech, kterých se účastníme. Každoročně pořádáme vánoční taneční show pro rodiče a hosty, kde všichni naši studenti předvedou, co se naučili. Rovněž pořádáme během letních prázdnin taneční soustředění a příměstské tábory.

Tanec je krásný a lásku k němu a pohybu se se vší energií a vědomostmi snažíme předávat dále. Tancování nejde zvážit ani změřit, proto je pro nás mnohem důležitější proces výuky a pochopení tance jako takového, než medaile na soutěžích a že jsme jich za těch let už nasbírali mnoho. Medaile na krku z nás lepší tanečníky nedělá.

Soustředíme se především na individuální rozvoj každého našeho člena, aby se zdokonaloval ve svém vlastním tanečním projevu a budoval svou taneční osobnost.

Lektoři

Top 8 DFA 2013